top of page

Duşakabin

Karolaj Camlı Duşakabin

Sineklik Alüminyum Doğrama Pvc Kapı ve Pencere Sistemleri Ferforje Çelik Kap

Temper Camlı Duşakabin

Banyodaki Konum: Duşakabin modelleri seçilirken, banyodaki konumuna göre form kararları verilir ya da ebatlandırılır. Öncelikle banyodaki konumu göz önünde bulundurmalısınız. Küçük ya da dar bir banyoya sahip olabilirsiniz. Geniş banyolar için taban alanı daha fazla yer kaplayacak duşakabin modellerini kullanmak alan tasarrufu için herhangi bir risk taşımaz. 

Banyo elemanlarının asıl işlevi için kullanım alanı ihtiyacı göz ardı edilemez. Dolayısıyla banyodaki kullanım alanına göre çok daha büyük bir duşakabin modeli siparişi vermek mali açıdan ve kullanışsızlık açıdan zarara uğramanızı sağlar. Mevcut banyo alanına göre daha küçük bir duşakabin modeli siparişi de sorun yaratacaktır. Duşakabin modelinin asıl işlevinden yeterince faydalanmanızı engelleyecek bu hususlara dikkat edebilir, siparişi vermeden önce alan kullanımı ile ilgili doğru ölçülerin alınmasını sağlayabilirsiniz. Milimetrik ölçülerin alınması ile doğru ve ölçülü ebatlandırılan duşakabin modeli için sipariş verebilirsiniz.

Malzeme kalitesi: Özellikle duşakabin modellerinin hareketli bölümleri zamanla arızalanır ve kullanışsız hale gelir. Bunu önlemenin yolu ise başlangıçta duşakabin modeline karar verirken malzeme unsurlarını göz önünde bulundurmaktır. Duş kabinleri için konumun bir hayli önemi olduğuna değindik. Peki ya malzeme kalitesi nasıl olmalı? Kompakt duşakabin modelinin hareketli bölmelerinde kullanılmakta olan malzeme detaylarını göz önünde bulundurabilir, sürgülü ya da oynar cam kapıların eklemlerinin sağlamlık ve dayanıklılık unsurlarına odaklanabilirsiniz. Eğer uzun vadede sorun yaratmayacak ürününüzün asıl işlevinden yeterince yararlanamayacaksanız yapacağınız masraflar sizi maddi zarara uğratabilir. Dolayısıyla özellikle duşakabin modellerinin hareketli bölmelerinde kullanılan malzeme dayanıklılığını kontrolden geçirebilirsiniz.

Montaj:Duşakabin modeline karar verirken montaj aşamasında nem oranı dağılımını göz önünde bulundurmalısınız. Nem oranı dengesini koruyacak, sıvıyı hapsedecek ve duşakabin dışına suyun taşmasını önleyecek şekilde profesyoneller tarafından dizayn edilmelidir ve buna göre montaj yapılmalıdır. Duşakabin modeli üzerinde eğer boya malzemeleri kullanılıyorsa, bunların da dayanıklılığı uzun vadede akmayacak ya da çatlamayacak özelliklere sahip olması gerekir. Kaplama malzemesi ya da boyaların uzun vadede akmayacak ya da zeminin bozulmayacak malzemelerle uygulanması gerekir.

Montaj sırasında kullanılan fitil ya da silikonların dayanımı kuvvetli ve uzun vadeli kullanım olanaklarına uygun olması gerekir. Duşakabin dışına suyun sızmasına imkan vermeyecek şekilde dizayn edileblecek malzeme özellikleri özel olarak üretilmektedir. Aksi durumda banyonuza sızabilecek su miktarı, tüm yapılan işlerin başarısız bir sonuca varmasını sağlayacak, kusurların düzeltilmesi için yeni baştan dizayn edilmesi ya da ekstra masraf çıkmasını sağlayacaktır. 

bottom of page